#books

Moda na kartkach papieru

poniedziałek, listopada 16, 2015
Dzisiaj chciałam porozmawiać o książkach poświęconych modzie. Jest ich nie mało, ale jednak którą wybrać? Czasem fundusze nie pozwalają na fashion library, jednak pamiętajmy co za dużo to nie zdrowo.

Zazwyczaj szukam ciekawych książek na stronie Empiku, a potem wchodzę do mojej ulubionej i taniej księgarni internetowej nieprzeczytane.pl. Co powinna mieć wyznawczyni mody i stylu, a co osoba zainteresowana modą?

Na pierwszy rzut oka książka polskiej bloggerki Kasi Tusk - Elementarz stylu. 


Czy elegancja i styl są dla każdego? Autorka najpopularniejszego w Polsce bloga o modzie i stylu życia przekonuje, że wystarczy jedynie przestrzegać kilku uniwersalnych zasad.
Katarzyna Tusk w swoim "Elementarzu stylu" łamie stereotypy na temat mody oraz zdradza metody na to, aby zawsze wyglądać z klasą. W książce znalazło się wiele ciekawych obserwacji oraz praktycznych uwag, wynikających z doświadczeń autorki.
Sam "Elementarz stylu" również przyciąga uwagę piękną oprawą oraz wyjątkowymi fotografiami i ilustracjami.
"Elementarz stylu" spełni oczekiwania każdej kobiety, która pragnie wyróżniać się eleganckim wyglądem, nie inwestując przy tym wielkich pieniędzy i mnóstwa czasu.


Moda. Projektowanie - Jones Sue Jenkyn
 To nowe, zmienione i uaktualnione wprowadzenie do zawodu projektanta mody i przemysłu odzieżowego. Uczy interpretowania założeń projektu, tworzenia kolekcji, doboru tkanin, techniki kroju, mierzenia i szycia, przygotowania portfolio, podstaw marketingu i ekonomi mody.
4
Alfabet mody - tak czy nie?
"Urok mody polega na ulotności i nietrwałości, jej żywiołem jest permanentna zmiana. Rzeczy, które były w powszechnym użyciu w czasie naszego dzieciństwa, ulegają zapomnieniu i wydają się nam anachroniczne. Nazwy wielu części garderoby, które nosiły nasze matki stają się dziś niezrozumiałe. Zdarza się, że zapominamy także o drobiazgach, które niegdyś wydawały nam się nieodzowne.”
Książkę "Alfabet mody” Alicji Szubert-Olszewskiej - zbiór felietonów o modzie publikowanych przez kilka lat na łamach miesięcznika "List do Pani” - czyta się lekko i przyjemnie. Nie jest to jednak banalne paplanie o strojach spotykane w tzw. prasie kobiecej. Autorka w prosty, bezpretensjonalny sposób wprowadza czytelniczki (choć nie ma zakazu wstępu dla czytelników) w świat wiedzy o stylach, kanonach piękna i elegancji, jak również obyczajach i mentalności poszczególnych epok kultury, ze szczególnym uwzględnieniem czasów współczesnych.

Moda. Podręcznik projektanta 

Wyjątkowa publikacja, która w inspirujący, a zarazem praktyczny sposób pokazuje, jak zostać profesjonalnym ilustratorem mody. Znajdziecie w niej rozdziały poświęcone rysowaniu szablonów i sylwetek modeli, tkaninom, akcesoriom oraz projektowaniu ubrań, a także komplet instrukcji niezbędnych do osiągnięcia w tej dziedzinie profesjonalnego poziomu. Książka jest nie tylko przewodnikiem wprowadzającym czytelnika – krok po kroku – w arkana wiedzy o rysunku; prezentuje również obszerną galerię znakomitych prac projektantów mody i ilustratorów. Niezależnie od tego, czy jesteś pilnym uczniem pragnącym poszerzyć swoje umiejętności, czy kimś, kto tylko z zamiłowania zajmuje się w kreatywny sposób rysunkiem modowym, ta książka pomoże ci wznieść się na wyższy poziom projektowania.

Przede wszystkim Vogue. Za kulisami świata mody
Brzydka prawda o modzie. A może zemsta na imperium Ruperta Murdocha?
Sławni projektanci, gwiazdy i celebryci. Ekskluzywne sesje zdjęciowe, wystawne bankiety, egzotyczne podróże i wielkie pieniądze. Piękno i elegancja..
Brzmi jak bajka, ale za glamourową fasadą kryje się brzydka prawda o bezwzględnym i brutalnym biznesie, którego ofiarami często stają się modelki głodzące się, by osiągnąć „rozmiar zero” oraz pracownicy modowych magazynów spełniający dziwne zachcianki fotografów, kreatorów i gwiazd.
Kirstie Clements była redaktor naczelną australijskiej edycji „Vogue’a” przez trzynaście lat. Zaczynała w wieku 23 lat jako recepcjonistka. Współpracowała blisko z Karlem Lagerfeldem, Kylie Minogue, Cate Blanchett, duńską księżniczką Marią i wieloma innymi osobistościami, czołowymi modelkami i wybitnymi fotografami. U szczytu kariery, w maju 2012, została nagle i bezceremonialnie zwolniona z posady.

Historia mody - jeśli moda jest twoim życiem i chcesz pogłębić swoją wiedzę w to, co znajduję się w tej księdze.


Uznana za światowy bestseller, najobszerniejsza na rynku panorama dziejów ubioru od prymitywnych odkryć prehistorycznych po kaprysy mody współczesnej.

Co jeszcze warto mieć? 

  • Love, Style, Life 
  • Lekcje Madame Chic
  • Fashion Book. Zaprojektuj własną kolekcję
  • To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL
  • Sukces według TEEN VOGUE
  • Co za szycie
  • Jak czytać modę. Szybki kurs interpretacji stylów.
  • Księga stylu Coco Chanel
  • Fashionista. Modowy szkicownik
  • ABC mojego stylu. Moje modowe życie
- Paper Doll

o styl ubierania, ale jedno wielkie przedsięwzięcie. W dzisiejszych czasach niektórzy
llllllllllllll

You Might Also Like

0 komentarze

Fashion

Popular Posts

Najciekawsze blogi